NOI LUCRĂRI DE INFRASTRUCTURĂ ÎN U.A.T. CĂLAN

În perioada următoare vor fi realizate noi lucrări la infrastructura Orașului Călan, după cum urmează:

ALIMENTAREA cu APĂ POTABILĂ a satelor Sântămăria de Piatră și Sâncrai și REALIZAREA REȚELELOR de CANALIZARE în satele Nădăştia de Jos, Nădăştia de Sus, Valea Sângiorgiului, Călanu Mic, Sâncrai, Grid şi Sântămaria de Piatră.

Aceste lucrări vor fi posibile ca urmare a întocmirii și depunerii de către orașul Călan a cererilor de finanțare aferente proiectelor mai sus menționate, în cadrul Programului „Anghel Saligny” derulat de Ministerul Dezvoltării.

‼️‼️‼️ Astfel, în luna septembrie 2022, UAT Călan a obținut 26,5 milioane de lei, cea mai mare sumă alocată orașelor și municipiilor din județul Hunedoara.

Lista poate fi consultată pe site-ul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, aici:

Asigurăm cetățenii orașului că după semnarea contractelor de finantare, vom depune toate eforturile pentru începerea licitațiilor, astfel încât să putem demara aceste proiecte cât mai repede cu putinţă.

PRIMĂRIA ORAȘULUI CĂLAN

Email: primariacalan@yahoo.com